T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

KKYDP Kırsal Turizmede Destek Sunuyor

Yayın Tarihi : 4.7.2018

İlimiz Güleç Köyünde kırsal turizme yönelik yeni tesisin yapımına başlandı.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından uygulanmakta olan Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı kapsamında 2018 yılı yatırım programına alınan proje kapsamında İlimize yeni bir turistik tesis kazandırılacaktır.

            Yatırımcı Onur Can KILINÇ: " İlimiz Pülümür Vadisi güzergahında özellikle yaz turizmine yönelik olarak konaklama ve dinlenme amaçlı olarak KKYDP den alacağımız % 50 hibe desteğiyle böyle bir yatırımı planladık. Projenin yürütülmesinde ve sağlanan mali katkıdan dolayı Tunceli İl Müdürlüğümüz nezdinde Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığına teşekkür ederim" dedi.

            İl Müdürümüz Orhan KAYA: "Bir ülkenin kalkınmasında tarımsal üretim kadar tarımsal sanayinin de geliştirilmesi büyük önem arz etmektedir. Bunun yanında bacasız sanayi olarak nitelendirilen kırsal turizme de Bakanlığımız tarafından uygulanmakta olan Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programından hibe desteği verilmektedir. 2018 yılında toplam 11 proje programa alınmış olup, hibe desteğinden yararlanan yatırımcılara ve İlimize hayırlı olsun" dedi.