T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

Genç Çiftçi Hibe Desteği Sözleşmeleri İmzalandı

Yayın Tarihi : 18.7.2018

Tarım ve Orman Bakanlığımız tarafından Genç Çiftçi Projelerinin Desteklenmesi Programı kapsamında ilimize 4.650.000 TL ödenek aktarılmış olup, bu ödenek kapsamında ilimizde toplam 155 adet proje  desteklenecektir.

2018 yılı Genç Çiftçi programından faydalanmaya hak kazanan genç çiftçiler ile İl Müdürlüğümüz arasında hibe sözleşmeleri imzalandı.

İl Müdürümüz Orhan KAYA: "Genç çiftçi desteklemeleri kapsamında uygulanacak projelerin, İlimizde kırsal kalkınmanın gelişmesine büyük katkılar sunacağına inanarak yürütmekte olduğumuz program kapsamında işsiz gençlerimizi hem üretime katılımlarının sağlanması hem de kendilerine istihdam sağlanması açısından mütevazı bütçeler ile sağladığı kazanımların çok değerli olduğuna inancım tamdır. Projeden faydalanacak çiftçilerimize ve ilimize hayırlı olmasını dileyerek, programdan emeği geçen başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN olmak üzere Bakanımız Sayın Bekir PAKDEMİRLİ ve Tunceli Valimiz Sayın Tuncay SONEL'e üreticilerimiz ve şahsım adına teşekkürlerimi sunar, tüm çiftçilerimize bol kazançlı, bereketli bir yıl olmasını temenni ederim"  dedi.