T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

Tunceli’de Genç Çiftçilere Büyükbaş Hayvan Dağıtımı Yapıldı

Yayın Tarihi : 19.11.2018

Tunceli'de 2018 yılı Genç Çiftçi Projesi kapsamında çiftçilere Büyükbaş hayvan dağıtıldı.

Bakanlığımız Tarım Reformu Genel Müdürlüğümüzce yürütülmekte olan Genç Çiftçi Programı 2018 yılı kapsamında İl Tarım ve Orman Müdürlüğümüzde düzenlenen Büyükbaş hayvan teslim törenine Vali/Belediye Başkan V. Tuncay Sonel, Tarım ve Orman İl Müdürü Orhan Kaya ile çiftçiler katıldı.

Dağıtım sırasında Genç Çiftçilerle buluşan Vali Sonel: "Tarım ve Orman Bakanlığımızın destekleriyle Tunceli'de 80 çiftçimize 400 adet büyükbaş hayvan dağıtacağız. Tunceli'nin hayvancılığa elverişli olduğunu, çiftçilerimiz de çok çalışkan, bu büyükbaş hayvanlarında hem aile ekonomilerine hem de yöre ekonomisine katkı sunacağı temennisiyle, projemizin yöremize ve çiftçilerimize hayırlı olmasını dileyerek, ilimize verilen destekten ötürü Tarım ve Orman Bakanlığımıza ve İl Müdürlüğümüze teşekkür ederim" dedi.

Büyükbaş hayvanları da alan  genç çiftçilerimiz de duydukları mutluluğu dile getirerek program kapsamında genç çiftçi projesi sayesinde 5 adet büyükbaş hayvan aldıklarını , işletmelerini büyütüp hayvan sayılarını artırarak aile ve ülke ekonomisine katkı sunacaklarını belirtip artık işsiz gençler olmadıklarını birer çiftçi birer üretici olmanın mutluluğuyla katkılarından dolayı Tarım Bakanımıza, Sayın Valimize ve Tarım Müdürümüze  teşekkür ederiz  dediler.